PowerShell: Ako vyexportovať CSV súbor?

PowerShell: Ako vyexportovať CSV súbor?

Máme nový rok 2018 a hneď na jeho úvod zabŕdneme opäť do PowerShell-u. Tentokrát si ukážeme ako sa dá jednoducho vyexportovať CSV súbor s požadovanými hodnotami.

Tak napríklad potrebujeme získať zoznam užívateľov v doméne dorica.sk, ktorí majú nastavený atribút PasswordExpired na True. Pokiaľ nám netreba exportovať súbor, tak stačí spustiť jednoriadkový príkaz”

get-aduser -filter {(PasswordExpired -eq “True”)} -Properties * -Server dorica.sk | select-object displayName,PasswordExpired

Tento príkaz nam vyhodí zonam všetkých užívateľov, ktorí majú nastavený atribút PasswordExpired na True priamo v shell-i. Ale počkať, my sme chceli predsa exportovať súbor, ktorí sa dá poslať alebo upraviť. A tu nastupuje do služby príkaz Export-Csv, ktorí za nás túto prácu vykoná. Výsledný príkaz by teda mal vyzerať nejako takto:

get-aduser -filter {(PasswordExpired -eq “True”)} -Properties * -Server dorica.sk | select-object displayName,PasswordExpired |Export-Csv “c:\export.csv”

Jednoduché. Export-Csv môžete kombinovať s akýmkoľvek PowerShell príkazom.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.