FPV okuliare Eachine VR008

FPV okuliare Eachine VR008

Rozhodol som sa naskočiť na rozbehnutý vlak menom FPV a po krátkom hľadaní som sa rozhodol zakúpiť si “entry level” okuliare Eachine VR008. A tak vám skromne prinášam moje prvé dojmy.FPV je fenomén, ktorý zaznamenáva v posledom čase veľký úspech. V skratke pre neznalých, ktorých tu asi nebude veľa, je FPV zariadenie na prenos obrazu z diaľkovo ovládaného dronu/auta/lode. Čo znamená že pri použití sa cítite ako v kokpite alebo za volantom.

Ale k veci. Keďže je cena pre mňa dôležitá, rozhodol som sa pre “entry level” ako som už spomenul. To ale neznamenalo že som chcel to úplne najhoršie. Po preštudovaní pár recenzií a pozretí pár videí som dospel k názoru že VR 008-čky budú tým správnym kandidátom. Tak som ich objednal zo stránky www.banggood.com. Okuliare prišli pomerne rýchlo, s e-shopom banggood mám zatiaľ len tie najlepšie skúsenosti. V balení boli len okuliare, napájací kábel, dve anténky a návod.

Komfort

Obsah balenia

Okuliare sú vyrobené z plastu, v mieste kde sa prikladajú na tvár je celkom príjemná pena a popruh, držiaci okuliare na hlave je nastaviteľný a umožňuje komfortné nosenie.

Okuliare sa mi zdajú trošku úzke, ale to neznamená že sú nepohodlné. Keď som si ich nasadil na hlavu, trochu (ale naozaj len trochu) mi vadila absencia peny pri výreze na nos. Tam presvitá svetlo a niekomu to môže vadiť. Samozrejme sa to dá jednoducho opraviť doplnením peny.

Výrez na nos mohol byť ošetrený penou

Tlačítka by mohli byť väčšie aby sa dali lepšie používať aj keď máte okuliare nasadené na hlavu. Ovládanie je inak veľmi jednoduché a pohodlné.

Ovládacie prvky

Obrazovka

Výrobca udáva že obrazovka má 480×272 px čo je podľa mňa na začiatok postačujúce. Obraz si môžete nastaviť podľa svojich potrieb, mne ale prekážalo že rozdiel medzi najnižšou úrovňou jasu a kontrastu a najvyššou je ledva badateľný. Očakával by som trošku väčšie rozdiely. Taktiež mohla byť lupa nastaviteľná aby si užívatelia mohli prispôsobiť vzdialenosť od obrazovky. Niekomu nemusí zvolená vzdialenosť lupy od obrazovky vyhovovať.

Príjem signálu

Príjem signálu som zatiaľ testoval len na mini dronoch s 25mW vysielačom. To že má zabudovaný prijímač dve antény bohužiaľ neznamená že sa jedná o diverzity antény.

Napriek tomu bol signál v otvorenom priestore čistý (100m), ničím nerušený aj keď som bol v industriálnom priestore kde bolo veľa rušenia. Samozrejme že na výsledok mal vplyv aj vysielač. V budove to už nebola taká sláva – dve steny a 20m a signál bol fuč. Opäť ale veľa zavisí od vysielača.

Batéria

Bohužiaľ, balenie neobsahuje batériu. Ja som použil 3S 1300 mAh batériu. Pri 3S 2200mAh batérii výrobca uvádza až 18 hodín používania. Keďže mám staršiu batériu, pripravil som sa na omnoho horší výsledok. Zatiaľ som nemal možnosť otestovať ako dlho dokáže moja batéria napájať okuliare, ale behom hodiny si “cucli” približne 0,3 V, čo znamená že by teoreticky mohli bežať ďalšie 3-4 hodiny. Čo vlastne vôbec nie je zlé. Aby som nezabudol, batéria nemá vyhradené miesto na okuliaroch a tak som sa rozhodol že ju umiestnim na popruh do zadu. Je to pohodlnejšie ako ju mať pripevnenú priamo na samotných okuliaroch.

 

Okuliare ma aj napriek pár chybičkám ale nesklamali a ich kúpu vrelo odporúčam začínajúcim alebo “low budget” fpv priaznivcom. Ak máte nejaké otázky, pýtajte sa v komentároch.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.