FlySky FS-A8S FS A8S prijímač

FlySky FS-A8S FS A8S prijímač

Nedávno mi prišiel nový RC vysielač FlySky FS-i6s, ktorý som použil na svoj ZMR250 quad. Vysielač je skvelý a rozhodol som sa ho použiť aj pre moj nový micro quad. Prijímač dodávaný s vysielačom je však príliš veľký na to aby som ho mohol použiť na micro quad, preto som si objednal maličký prijímač Flysky FS-A8S FS A8S.Prijímač prišiel po štyroch týždňoch a môžem povedať že som veľmi spokojný. Prijímač je naozaj miniatúrny, vidieť to dobre aj na obrázkoch:

 

Inštalácia je jednoduchá – stačí zapojiť káble a môže lietať. Bol som prekvapený že napriek naozaj malým rozmerom tam výrobca vtesnal aj jst konektor, ktorý umožňuje jednoduché pripojenie prijímača v PPM alebo s-bus (i-bus) móde. Anténa je tiež pripojená cez konektor, takže sa dá odpojiť/vymeniť v prípade potreby.

Bindovanie s vysielačom prebehlo bezproblémovo, stačilo zapnúť vysielač, dať ho do bindovacieho módu, podržať bindovacie tlačidlo na prijímači a pripojiť batériu. Uistite sa že máte najskôr zapnutý vysielač a prepnutý do bindovacieho modu a až potom zapínate prijímač.

Čo sa týka dosahu, výrobca udáva až 1 km, moc by som sa na to ale nespoliehal, aj keď niektorí zákazníci podvrdzujú takýto dosah. Ja som zatiaľ testoval v rozmedzí 100-200 metrov a nemal som žiadny výpadok, quad reagoval normálne.

Prijímač som kúpil cez stránku www.banggood.com, s ktorou som veľmi spokojný.

Ak by ste chceli nejaké ďalšie informácie, kľudne sa pýtajte v komentoch 🙂

3 thoughts on “FlySky FS-A8S FS A8S prijímač

 1. Pavol

  Dobry den, chcel by som sa spytat ake hodnoty vysiela prijimac do riadiacej dosky cez ppm pri strate signalu. Ide mi o to, ci ked strati prijimac signal, ci dron spadne, ci leti dalej, alebo ci zmeni napr. hodnotu jedneho kanalu ?

  Dakujem.

  1. dre

   Podla vyrobcu v PPM mode po strate signalu zostava posledny signal “visiet” v prijimaci. Normalny FailSafe sa zopne jedine ak je pouzity prijimac v i-bus mode (serial). Netestoval som ale otestujem a dam vediet, kedze mam prijimac zapojeny v PPM mode.

  2. dre

   ok, testoval som a pokial je vyslany signal deaktivacie dosky, jednoducho sa zastavi a spadne. Ked som ale vypol ovladac, ostal tam “visiet” posledny signal a ten tam ostal az kym som nezapol ovladac.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.