BetaFlight F3 USB port presmerovanie

BetaFlight F3 USB port presmerovanie

Pár dní dozadu sa mi stala taká nepríjemná vec, že som si odtrhol mikro usb port z flight controllera. Moj FC je Omnibus Fš AIO V1.1. Je to skvelý flight controller a nechcel som sa ho len tak vzdať, tak som pátral či sa s tým poškodeným usb dá niečo urobiť. A dalo sa :). Pokiaľ teda patríte tiež k podobným šťastlivcom, nezúfajte, záchrana je na ceste.Najskôr pár informácií. Moj FC je konkrétne tento: https://www.banggood.com/Betaflight-F3-AIO-V1_1-Flight-Controller-with-Integrated-OSD-p-1086563.html?rmmds=myorder

Kúpil som ho pár mesiacov dozadu a veľmi som s ním spokojný. Beží mi na ňom BetaFlight 3.1.6, ktorý umožňuje plné využitie potenciálu tohto FC.

Ale späť k problému. kedže sa mi odtrhol mikro usb konektor, nemal som ako konfigurovať BetaFlight, mohol som si nastavovať jedine profily a PID cez OSD s pomocou ovládača. Bohužiaľ, veci ako nastavenie módov, nastavenie AUX kanálov a ďalšie veci sa cez OSD robiť nedajú. Všetko by bolo jednoduché pokiaľ by som si MSP nechal zapnuté na jednom z UART portov. Stačilo by pripojiť na daný UART port USB – TTL adaptér a jednoducho použiť ten na spojenie s BetaFlight konfigurátorom. No ale som nenechal. Preto som sa rozhodol že skúsim metódu youtubera Joshua Bardwell (https://www.youtube.com/watch?v=ZBb0KZAoAl8), ktorý odporúča flashnúť BetaFlight 3.1.6 hex súbor, ktorý má ale zapnuté MSP na UART porte 1. Hex súbory si môžete stiahnuť tu: https://drive.google.com/drive/folders/0ByGP1-R-32UgUDZhSDJkVWZJdk0?usp=sharing&pageId=104012684080621210125

Flashnutie nebolo také jednoduché ako som si myslel, teda aspoň do času kým som neprišiel na to že netreba žiadny FTDI adaptér a komplikované pripájanie cez kadejaký software. Stačilo totiž len pripojiť USB-TTL adaptér k FC, zapojiť 5V na 5V na FC, GND na GND na FC, RX na UART 1 TX a TX na UART 1 RX. Potom som otvoril BetaFlight konfigurátor, prepol som si rozhranie na flashovanie firmwéru, zapol som všetky prepínače a nastavil manual baud rate na 256k.

Pripojil som USB-TTL adaptér a mágia začala. Firmwér bol úspešne flashnutý a ja som mohol FC pripojiť cez USB-TTL adatér k počítaču pomocou UART 1 portu na FC doske. Skvelé.

Pokiaľ by ste mali nejaké otázky, kľudne sa pýtajte v komentároch.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.