OPENCART: Úprava vzhľadu faktúr

OPENCART: Úprava vzhľadu faktúr

Koľko ľudí toľko chutí a koľko firiem toľko dizajnov v OpenCart-e. A dnes to bude o vzhľade faktúry.Vzhľad faktúry kontroluje súbor “/admin/view/template/sale/order_invoice.tpl“. V tomto súbore je možné nastaviť vzhľad tabuľky faktúry, meniť farby alebo pridať logo.

Napríklad si zákazník zažiada že chce mať na faktúre dátum dodania, ktorý bude o 14 dní viac ako dátum objednávky. Tak si otvoríme súbor “order_invoice.tpl” a môžeme začať editovať. Nájdeme si časť kde sa zobrazuje “$order[‘date_added’]” a za posledným riadkom v tabuľke môžeme pridať ďalšie riadky podľa predstavy. Takže v mojom prípade som pridal nasledovný kód pod položku “<?php echo $order[‘date_added’]; ?>“:

<b><?php echo “Dátum splatnosti”; ?></b> <?php $date = date_create_from_format(‘d/m/Y’, $order[‘date_added’]); date_add($date, date_interval_create_from_date_string(’14 days’)); echo date_format($date, ‘d/m/Y’);?><br /> <!– datum splatnosti + 14 dni –>

To znamená že sa zobrazí date_added + 14 dní.

Pri OpenCart dávajte pozor na formát dátumu, pretože sa môže veľmi ľahko stať že z databázy sa budete pokúšať načítať dátum ale v nie správnom formáte. V tomto prípade som musel načítať dátum vo formáte “d/m/Y”. V starších verziách Opencart-u bolo treba nastaviť formát na “d/m/Y – H:i:s“.

Ešte taká užitočná drobnosť – pokiaľ sa vám na faktúre zobrazujú totals (medzi súčet, poštovné atď.) v nesprávnom poradí, skúste si pozrieť aké poradie máte nastavené pre platby a pre dopravu ;).

One thought on “OPENCART: Úprava vzhľadu faktúr

  1. Ondres

    Co sa tyka tych faktur, je treba tiez mat na pamati ze pokial chces editovat starsie objednavky a tym aj upravit faktury, musis si povolit editaciu faktur starsich ako pocet dni v hlavnych nastaveniach shopu.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.