OPENCART: Ako manuálne vytvoriť položku vo vrchnom menu

OPENCART: Ako manuálne vytvoriť položku vo vrchnom menu

OpenCart je skvelý a veľmi flexibilny nástroj na vytvorenie eshopu. Ale nie vždy je všetko jednoducho nastaviteľné. Z toho dôvodu mnohí siahajú po rozšíreniach, ktoré sa dajú jednoducho doinštalovať. Problém však môže však nastať ak rozšírenie nepracuje ako má alebo pridáva nechcené vlastnosti do systému. Preto je niekedy jednoduchšie, alebo skôr účelnejšie, urobiť si žiadané rozšírenie vlastnými rukami. Na dnes som si pripravil jednoduchý zásah do vrchného menu, kde pridáme manuálne link na url. Predpokladom k úspešnému dokončeniu tohto kroku je samozrejme funkčný OpenCart.

Takže najskôr si otvoríme obľúbený ftp klient a pripojíme sa k servru, kde máme nainštalovaný OpenCart. Otvoríme súbor /catalog/view/theme/default/template/common/header.tpl a nájdeme si riadok s nasledovným textom: “<?php if ($categories) { ?>”, poskočíme ešte trošku nižšie a nájdeme si riadok s textom: “<ul class=”nav navbar-nav”>”. Hneď pod tento riadok pridáme nový riadok a vložíme doň nasledovný text: <li><a href=”http://www.adresa.sk”>Domov</a></li><!–  menu polozka domov –>.

Súbor uložíme, obnovíme si stránku a tešíme sa ako jednoducho sme si pridali tlačítko domov do vrchného menu. Týmto spôsobom je možné popridávať odkazy či už na externé stránky alebo na stránky na našom servri.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.