.Net a Enkrypcia Web.Config

.Net a Enkrypcia Web.Config

Pokiaľ vyvíjate .Net webové aplikácie tak určite poznáte dilemu kam schovať prístupové údaje napríklad na prístup k datábaze.

Ukladať heslá priamo v kóde je veľmi zlý zvyk pretože skompilovaný kód je možné veľmi jednoducho dekompilovať a čítať kód. Dajú sa na to použiť rôzne nástroje, stačí pohľadať na internete. Ale k veci – ako postupovať ak chceme použiť heslo v kóde?

Ako iste vieme, v .Net môžme uložiť heslá do súboru web.config alebo app.config, v závislosti aký typ apky vyvíjame. Heslo uložíme do web.config (aspx web appka) do sekcie <configuration>, podsekcia <connectionStrings> v nasledujúcom formáte”

Meno a heslo pre databázu pridáme nasledovne:
<add name=”Connection01″ connectionString=”server=server.com;database=DATABASE_NAME;uid=USER%NAME;pwd=PASSWORD;” providerName=”System.Data.SqlClient” />

Ak chceme pridať len heslo, urobíme to nasledovne:
<add name=”Connection02″ connectionString=”PASSWORD” />

Takže, heslá máme pripravené v súbore web.config ale ako tieto heslá zašifrujeme? Veľmi jednoducho, nasledovné ale musíme urobiť na servri, kde aplikácia bude bežať:

  1. Otvoríme si príkazový riadok ako administrátor a premiestnime sa pomocou príkazu do .Net adresára cd C:\Windows\Microsoft.NET\Framework\v4.0.30319
  2. V prípade že sa web.config nachádza v adresári “D:\applications\APP01”, tak zadáme nasledovný príkaz: ASPNET_REGIIS -pef “connectionStrings” “D:\applications\APP01”

To je všetko. .Net si už poradí aj s dešifrovaním.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.