FPV, MacBook a EasyCap DVR klony

FPV, MacBook a EasyCap DVR klony

V poslednom čase dosť často lietam s FPV systémom a začal som mať potrebu si niekedy nahrávať moje lety. Mám doma starší MacBook a rozhodol som sa že ho využijem ako DVR(Digital Video Recorder).Náhodou sa mi dostal do rúk klon EasyCap a hneď som sa ho rozhodol odskúšať.

Inštalácia USB zariadení, ktoré ale nemajú OSX podporu sa ukázala ako dosť náročná. Teda do chvíle kým som nenatrafil na softvér EasyCapViewer dostupný tu: https://bentrask.com/easycap/ . Softvér stačí stiahnuť a spustiť. Myslím že jednotlivé klony sa nebudú až tak líšiť od originálu ale pre istotu si treba pozrieť tabuľku kompatibility – https://bentrask.com/easycap/#models

Môj model je Fushicai takže som musel použiť jeho experimentálny release. Jedinú vec, ktorú som musel nastaviť aby všetko fungovalo ako má boli Brightness, Contrast, Color a Tint. Kým som nenastavil tieto 4 veci, mal som len čiernu obrazovku. Tiež si dajte pozor na jeden bug(teda aspoň pri experimentálnej verzii 0.6.3 a) – ak nestopnete live feed a ukončíte aplikáciu, váš MAC zamrzne. Dá sa tomu jednoducho vyhnúť – stopnúť live feed a až potom aplikáciu zavrieť.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.