OPENCART: Ako pridať stĺpec v štatistikách predaja

OPENCART: Ako pridať stĺpec v štatistikách predaja

Ak chcete pridať v štatistikách predaja stĺpec, napríklad s nákupnou cenou, dá sa to veľmi jednoducho, editovaním niekoľkých súborov.V minulom článku sme si ukázali ako pridať ďalšie pole do produktu, dnes si ukážeme ako ho zobraziť na štatistickej stránke. Jedná sa o stránku product_purchased.

Hor sa do práce:

Otvoríme si súbor “admin/controller/report/product_purchased.php“, nájdeme si sekciu s “foreach ($results as $result) {” a pridáme nasledovný riadok: “‘nakupna_cena’   => $result[‘nakupna_cena’],” hneď pod riadok “$this->data[‘products’][] = array(“. O pár riadkov nižšie pridáme riadok: “$this->data[‘column_nakupna_cena’] = $this->language->get(‘column_nakupna_cena’);“.

Otvoríme si súbor “admin/view/template/report/product_purchased.tpl“, nájdeme si tabuľku “<table class=”list”>” a do nej vložíme stĺpec “<td class=”right”><?php echo $column_nakupna_cena; ?></td>“. O pár riadkov nižšie vložíme do rovnakej tabuľky pod “<?php foreach ($products as $product) { ?>” nasledovný riadok: “<td class=”right”><?php echo $product[‘nakupna_cena’]; ?></td>“.

Týmto sme si pripravili šablónu štatistík, a môžme sa pustiť do úpravy SQL query, bez ktorej sa nám nebude zobrazovať požadovaná hodnota nákupnej ceny.

Tentokrát si otvoríme súbor “admin/model/report/product.php” a nájdeme si SQL query pod “public function getPurchased“. Do SQL príkazu pridáme nasledovné:

$sql = “SELECT p.nakupna_cena, op.name, op.model, SUM(op.quantity) AS quantity, SUM(op.total + op.total * op.tax / 100) AS total FROM ” . DB_PREFIX . “order_product op LEFT JOIN `” . DB_PREFIX . “order` o ON (o.order_id = op.order_id) LEFT JOIN `” . DB_PREFIX . “product` p ON (p.product_id = op.product_id)“;

A máme hotovo 🙂

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.