Ako hacknúť PS VITA: 1. molecular shell a firmvér 3.60

Ako hacknúť PS VITA: 1. molecular shell a firmvér 3.60

Nedávno som sa rozhodol zaobstarať si PS vita, pretože mám rád emulátory a vedel som že PS Vita je ideálny kandidát na toto.Pokiaľ ste rozhodnutý si zaostarať PS Vita a máte v pláne ju hacknúť, uistite sa že kupujete Vitu s firmvérom, ktorého verzia neprekročila 3.60. Toto si môžete pozrieť v nastaveniach (Settings -> System -> System Information):

Toto je veľmi dôležité pokiaľ chceme inštalovať henkaku hack. Tento je kompatibilný len s firmvérom 3.60. Ak má PS Vita firmvér starší ako 3.60, je treba vykonať jeho aktualizáciu na 3.60. Keďže Sony ponúka novší firmvér od 3.60, musíme urobiť zmenu v DNS nastaveniach aby sa konzola nepripájala na sony servre ale na henkaku server, kde si nájde verziu 3.60. Toto urobíme nasledovne:

  1. Otvoríme nastavenia (settings) a vojdeme do položky Network
  2. Zvolíme Wifi Settings, otvoríme sieť, na ktorú sme pripojení a spustíme Advanced Settings
  3. Prepneme DNS settings na Manual a nastavíme Primary DNS na: 212.47.229.76
  4. Potvrdíme OK a vrátime sa do hlavnej ponuky Settings a zvolíme System Update cez Wifi
  5. Teraz si vyžiadame system update a updatneme len ak je ponúkaná verzia Firmware 3.60 (変革 Compatible) – pokiaľ updatnete na vyššiu verziu nebudete môcť hacknúť vašu konzolu

 

Pokiaľ teda máme vhodnú PS zakúpenú a máme správny firmvér, môžeme sa pustiť do hackovania ;).

Pred tým než začneme, uistíme sa že máme PS vita memory kartu založenú v konzole, inak sa hack nepodarí.

  1. Otvoríme Internet Browser a zadáme adresu http://go.henkaku.xyz, mali by sme dostať upozornenie od Henkaku („Welcome to Henkaku“). Ak nie, treba skúšať kým sa nepodarí
  2. Klikneme OK a hack by mal začať inštalovať molecularShell. Inštalácia by mala trvať asi 15 -20 sekúnd
  3. Inštalačná obrazovka by sa mala sama zavrieť a medzi ikonami by sa mal objaviť spomínaný molecularShell

Tak to by bolo, Vita je hacknutá, ale čo ďalej? V podstate máme nainštalované všetko čo potrebujeme aby sme mohli spúšťať „homebrew“ aplikácie. Ako ich ale nainštalovať? Je to jednoduché – stačí nám ftp klient a wifi. Keďže konzola je už pripojená na wifi, otvoríme si obľúbený ftp program a na Vite spustíme molecularShell. V ňom stlačíme tlačítko Select a vyskočí nám okno s adresou a portom kam sa môžeme anonymne pripojiť s pomocou ftp klienta.

Inštalácia VPK aplikácií prebieha tak, že aplikáciu skopírujeme do konzoly a v molecularShel ju spustíme. Odporúčam vytvoriť adresáar napr. vpkInstall a do neho kopírovať vpk apky a súbory. Potom ftp server odpojíme stlačením kruhu na Vite a prejdeme na disk ux0 a v ňom do adresára kam sme si uložili apky na inštaláciu.

Toľko k hacku, v ďalšej časti sa pozrieme na pokročilejšie veci ako inštalácia vitaShell a nejaké zaujímave „homebrew“ aplikácie.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.